מערכות סולאריות

קבלו 3 הצעות מחיר תוך 5 דקות בלבד!
מ-3 מתקני דודי שמש בעיר שלך!
 • זמינות מיידית!
 • שירות בכל הארץ!
חוזרים תוך
דקות ספורות!
image image
חוזרים בתוך מספר דקות! השאירו פרטים בטופס:

למה לבחור בנו?

 • עובדים רק עם
  חברות שמעניקות
  אחריות
 • שנות ותק
  במקצוע
 • מחירים
  שמתאימים
  לכל כיס
 • זמינות
  מיידית
 • אמינות
  מעל הכל
 • צוותים מיומנים
  ומקצועיים

דודים סנטר - מערכות סולאריות

בשלב מסוים בחייכם, שדרגתם את דוד החשמל בדירתכם לדוד שמש על הגג. האם הצלחתם להעלות על דעתכם כי ישנו פתרון מתקדם יותר שניתן להציב על הגג? הטכנולוגיה לא מפסיקה להפתיע, ואתם לא צריכים להפסיק ליהנות ממנה! אנחנו ב"דודים סנטר" מזמינים אתכם לעשות עוד צעד נוסף קדימה – אל עבר חיסכון, איכות חיים ותרומה ירוקה סביבה – התקנת מערכות סולאריות לכל דיירי הבניין!

אז נכון, זה לא שאתם מארחים על הגג שלכם, אך האסתטיקה של הבניין חשובה גם לכם – כדיירים וגם כנציגי ועד הבית. בשונה מהדודים הפזורים על כל נקודה בגג, מערכות סולאריות נשענות על הקולטים המונחים על הגג. כך, הגג איננו הופך להיות "אזור אחסון" מסורבל, אלא שהוא נהנה מאסתטיקה גבוהה. 

דוד שמש אל מול המערכת הסולארית – ישנם הבדלים?

ישנו הבדל אחד עיקרי: אם תביטו לרגע על גג הבניין שמולכם, תראו ככל הנראה המון דודים קטנים המפוזרים על כל הגג. לכל דייר, יש את הדוד הפרטי שלו הדואג לו לאספקה של מים חמים. מערכות סולאריות לעומת זאת מבססות את התנאים למים חמים בעבור כל דיירי הבניין. מדובר על פתרון אחד – אסתטי, פרקטי וחסכוני, המאפשר לכל דייר ליהנות מפתרון חכם ומתקדם. 

לדוגמא: אם בעבר הותקן אצלכם דוד שמש בנפח של 80 ליטרים, הרי שהמים החמים בדוד היו זמינים אך ורק לבני הבית ולדירה הספציפית שלכם. עם המעבר למערכת הסולארית, המים מחוממים בעבור כל הדיירים, וכל דייר צורך את המים בהתאם לצרכיו. מדוד בנפח קטן בעבור כל דירה – למכל גדול בו מחוממים המים המסופקים לכל הדיירים, בכל הדירות ובכל הקומות. 

היתרונות המוכרים מדוד השמש, רלוונטים גם במערכת הסולארית:

 • מפחיתים את צריכת החשמל – השמש מחממת את המים

 • ניצול משאב קיים ומתחדש – התחשבות בסביבה 

עדיפות לדיירים ותיקים להתקנת דוד השמש? לא עוד!

דוד השמש מספק פתרון נפלא לדיירים, אך לעתים – הוא לא תמיד אפשרי. במקרים בהם הגג קטן, לא תמיד ישנו מקום לכל הדודים והקולטים של כל הדיירים. כך, נוצר מתח בין הדיירים, כאשר הדיירים הוותיקים ביותר בבניין מאמינים כי להם שמורה זכות הראשונים. מכאן ועד סכסוכי שכנים – המרחק קצר. במקרים כאלו, דוד החשמל מוצע כפתרון לדיירים המאוכזבים, כאשר הנימוק להתקנתו הוא "היעדר תשתית מתאימה". 

עם מערכות סולאריות פותרים את כל הבעיות! מתקינים מערכת מתקדמת המשרתת את כל דיירי הבניין!

לפני ההתקנה – נגיע לביקור קצרצר על הגג שלכם!

לא אחת נשאלנו איזו התקנה נחשבת מורכבת יותר - דוד שמש או מערכות סולאריות? התשובה ברורה והיא כמובן התקנה המערכות הסולאריות. בעוד עם התקנת דוד השמש יש לנו אחריות כלפי לקוח אחד בלבד, הרי שעם התקנת המערכת הסולארית אנו שואפים להעניק פתרון לעשרות ולפעמים למאות דיירים! לפני ההתקנה, ניפגש עם נציגי ועד הבית ונבחן את הגג שלכם.

כפי שציינו, מערכות סולאריות לחימום מים מבוססות על קולטי השמש המוצבים על הגג. חשוב לנו להבטיח מראש כי המערכת מתאימה לתנאי הגג הקיים בבניין. מה בעיקר נבדוק? שאין צל על הגג – מעצים או בניינים שכנים, וכי ישנו פוטנציאל חשיפה של הקולטים לשמש. 

התקנת מערכות סולאריות: שלב העבודה על הגג

לאחר שנסיים בהצלחה את שלב הבדיקות המקדימות על הגג, נוכל לצאת לדרך. התקנת מערכות סולאריות דורשת בהיערכות רבה, לרבות כתיבת כל שלבי העבודה, זמני ההתקנה והסיום המשוערים, מספר הקולטים המומלץ, מיקומי הקולטים, מספר אנשי הצוות הנדרשים וכיוצא בזה. הצבת הקולטים על הגג איננה מתחילה ונגמרת בפעולה טכנית, אלא שאנו נדרשים להעניק חשיבות לדברים הבאים:

 • הנחת הקולטים במיקומים האידיאלים לטובת קליטה מקסימלית של השמש 

 • הנחת הקולטים כך שעדיין יהיה ניתן לעבוד על הגג / לבדוק את הקולטים / לבצע תיקונים

תמונות מהתקנות אחרונות

תחזוקה משותפת לכל דיירי הבניין!

בשונה מדוד השמש המצריך מכל דייר לקחת אחריות על הדוד שלו ועל הקולטים שעל הגג, מערכות סולאריות עוברות לטיפול ועד הבית או חברת האחזקה. המשמעות היא שאם יש צורך בתיקונים, בדיקות שגרתיות או ניקוי לקולטים, הדיירים לא צריכים להטריד את עצמם:

 • כל דיירי הבניין מחזיקים באינטרס זהה: מערכת סולארית תקינה 

 • התחזוקה המשותפת חוסכת "טיילת" של טכנאים ברחבת הלובי בבניין ועל הגג

 • האחריות על הזמנת טכנאי: ועד הבית / חברת האחזקה

 • כל דייר יכול לחסוך המון כסף על התיקונים. בשונה מתיקונים פרטיים שכל דייר צריך לממן מכיסו, התשלום בעבור התיקונים במערכת הסולארית יוצא מקופת הועד/דמי האחזקה המשותפים.

"אילו תקלות יכולות לצוץ במערכת סולארית?"

מערכות סולאריות דורשות מכם בעיקר תחזוקה, ופחות תיקונים. מה חשוב לדעת?

 • קולטי הדוד השמש על גג הבניין דורשים בתחזוקה הגבוהה ביותר – ניקיון של לפחות פעם בשנה. אלו מכם שרוצים ליהנות מחימום מים מקסימלי – שטיפתם אחת לשלושה חודשים מומלצת אפילו יותר. זהו שירות שאנו מציעים הניתן ע"י טכנאי מערכות סולאריות.

 • בדיקה כללית להתרשמות מתפקוד המערכת ונראות הקולטים – פעם אחת בשנה

על גג הבניין בו אתם גרים, יוצבו קולטי שמש שידאגו למים חמים לכל דיירי הבניין – מהקומה הראשונה ועד הקומה העשירית. השמש, כמשאב מתחדש ולא מתכלה, מאפשרת גם לכם להפוך את הגג שלכם לגג המשדרג את חוויית המים החמים לכם ולכל השכנים היקרים. 

כדיירים בבניין משותף, יש לכם שני נכסים: הדירה הפרטית שלכם וגם הבניין בו אתם מתגוררים. גג הבניין שייך לכם וגם לכל הדיירים בבניין. חברו יחד בשיתוף פעולה על מנת להפיק ממנו יותר! גם אתם רוצים להתקדם לפתרון של מערכות סולאריות עבור כל דיירי הבניין? אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ מקצועי, הצגת עלויות ותיאום פגישה. מתקדמים עם "דודים סנטר" פנו בטופס השארת פרטים או חייגו למספר המופיע למעלה

טיפים ומידע מקצועי

@ copy כל הזכויות שמורות ל"דודים סנטר"

Webz Digital